הרבנות הגלקטית הראשית

הה"ה הינה הסמכות הדתית העליונה בגלקסיה. תפקידה הוא התקנת תקנות, שמירה על כשרות ואיתור קברי צדיקים. הרבנות הגלקטית הראשית (הה"ה)הינה הסמכות הדתית העליונה בגלקסיה, אך השפעתה חובקת יקום ומלאו. בראשותה עומדים הרב קוקוריקו המכהן כנשיא המועצה העליונה והרב פינקופץ האחראי על בית הדין הגבוה של הגלקסיה. הה"ה שולחת את זרועה לכל פינה נידחת בגלקסיה ועמלה בתיקון תקנות ליהודי הנודד במרחבים האינסופים של החלל, שמירה על כשרות באירועים קוסמולוגים ופסגת פעילותה היא חיפוש ואיתור קברי צדיקים על פני פלנטות רחוקות ונידחות. הה"ה היא הכתובת הראשית לבירור וליבון שאלות מהותיות העולות בגלקסיה ומעבר לה. תפקידה להדריך ולכוון בדרך ההלכה את כלל צורות החיים ביקום שלנו וביקומים מקבילים.
הקדוש גסטרו
אי שם בחלל האינסופי, נעה בהתמדה לעבר הלא כלום ספינת החלל של משרד הדתות "מזוזה" במסעה המתמשך של חיפוש אחר קברי צדיקים. הקברניט איכר וצוות האסטרוברכים שאיתו עסוקים בלימוד תורה בזמן שניסים המתרחשים מדי יום ביומו מסייעים למזוזה לצלוח את המרחבים השוממים. הקברניט איכר, כבר חצה את גיל ה 90 הוא מטורד ממכאוביו הרבים ומנותק מהמתרחש סביבו מרבית שעות היום, אך הוא אינו מסוגל למות כתוצאה מפטריה שהוא נדבק בה בזמן עבודת קודש בכוכב כלשהוא. שרלוט  היא הקצינה הראשונה וקול ההגיון בספינה, בסוף בלית ברירה, ברגע האחרון לפני שמתרחש אסון כולם נשמעים לה. שרלוט גם מקיימת רומן סמוי וגלוי לעיני כולם עם הטבח, הנס. הנס מבשל לפי מה שכתוב בספרי הבישול, בדיוק נמרץ. זה לא תמיד יוצא כפי שזה צריך לצאת. הכישרון של הנס הוא בכלל בהנדסה. הנס הוא מהנדס מבריק אבל הציבו אותו במטבח. בזמן הפנוי, וגם בזמן העבודה, הוא מעשן מריחואנה יחד עם שוורץ משגיח הכשרות של הספינה. יש להם צמחים בגינת הירק של החללית. שוורץ משועמם קשות וחרמן נואשות. הוא מציק למחשב הספינה, גולם ללא הרף. בכלל להציק למחשב הספינה זה התחביב המועדף על כולם. עד שלבסוף גולם השתגע והחליט להפסיק לציית. מעכשיו הוא פועל על פי מיטב שיקול דעתו. בינתיים במרחבים השוממים של החלל מסתתרות להם תעלומות לרוב. קברי צדיקים ממתינים לגילוי, תרבויות שונות ומשונות מייחלות לטקסי הבדלה וביעור חמץ.  
צפירת אזעקה מקפיצה את צוות המזוזה. החישנים מגלים  עצם מדהים למראה, קבר אדיר מימדים המרחף לו בחלל הריק. מחשב הספינה מנחית את הספינה על משטח השיש החלק והצוות יורד להשתטח על הקבר בניסיון לבדוק מי הוא הצדיק הקבור כאן, מהן סגולותיו? 
אוהל המחקר נפרש והצוות  עוסק בבדיקה רפואית מקיפה של עצמו בניסיון לראות אילו מחלות ומכאובים נעלמו להם באורח נס, מכאוב מכאוב וכאב כאב נבדקים בקפידה ומתגלים כואבים ומציקים כבכול יום. אולם ברם לפתע פתאום לקברניט איכר שהמטפל שלו לקח אותו לטיול בעגלה על הקבר, משתחררת בקול תרועה עצירות קשה ממנה סבל. ההפתעה והתרגשות עצומה, נמצא קברו של הקדוש גסטרו. הבשורה המשמחת נשלחה למפקדת צי הכוכבים של משרד הדתות וחיש קל מגיעה משלחת בדיקה של סובלים מעצירות קשה אל קברו של הקדוש גסטרו. החוקרים מתפזרים על גבי הקבר במרווחים שווים, מפשילים את המכנסים ומחרבנים על הקבר כתזמורת תקיעות שופר. אכן כן, הקדוש גסטרו ראוי לשמו. אלא שאבוי ואויה, מרוב התרגשות הם שכחו להביא את נייר הטואלט.  אלו הם חיי החוקרים המוסרים את נפשם בחיפוש ומחקר קברי צדיקים נשכחים, חיים מלאי הקרבה וסבל.
השנים חולפות וקומפלקס ענק נבנה בסמוך לקברו של הצדיק גסטרו. אולמות שירותים ציבוריים רחבים עבור הממתינים לנס, בהם ניתן להתרווח ולצפות בשיעורי דת. ישנם גם חדרי שירותים פרטיים בהם ניתן לשבת בפרטיות של עד 6 צליינים בהמתנה שהצדיק גסטרו יבצע את המוטל עליו. יש כמובן גם בית כנסת על שם הקדוש גסטרו, מסעדה כשרה למהדרין, חנות מזכרות, ושרות קריאה ברקטום, למי שמאמין בזה…